Már az Audinál is tamási rendszerű rakodó kaptáraink!
A Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara új kutatási programot indított, melynek célja mézelő méh (Apis mellifera) családokra alapozott környezeti monitoring rendszer fejlesztése.
Az elképzelés értelmében a fejlesztendő monitoring rendszer alapját az Egyetem botanikus kertjében, valamint az együttműködő, a környezetükért felelősséget érző és vállaló iparvállalatok területén elhelyezett méhcsaládok jelentik.
A méhek amellett, hogy puszta jelenlétük jól jelzi a környező élővilág állapotát, számos információt is szolgáltatnak a kaptárba gyűjtött anyagok segítségével. Az egyes méhcsaládok által gyűjtött nektár, virágpor, propolisz és víz egy jól körülhatárolható területről származik, így az adott területre jellemző szennyező anyagokkal (nehézfémekkel, füstgázokból származó szennyeződésekkel, vegyszer maradványokkal, stb.) terhelt. A minták kémiai analízise az adott földrajzi környezet jellemző állapotáról nyújt adatokat, melyek kiválóan hasznosíthatók a vállalat környezeti teljesítményének értékelése során.
A Virágkaptár működése során mindig kiemelt figyelmet fordított a környezetvédelemre, így örömmel vállaltuk a felkérést, hogy a kutatási program tamási rendszerű rakodó kaptárjait mi gyártsuk. A kutatást támogató vállalatok részére a vállalat arculati elemeit megjelenítő raqkodó kaptárokat is készítettünk, ennek szép példája a világhírű AUDI cég részére készült méhkaptárunk is.
A kutatásról további információt az Erdőmérnöki Kar Erdőművelési és Erdővédelmi Intézete nyújt (http://www.emk.nyme.hu/index.php/19099/).”
A kaptárgyártás menüpont tartalmát az alábbi linkre kattintva tekintheti meg: https://viragkaptar.hu/kaptargyartas
Címkék: Audi, környezetvédelem, méhkaptár, monitoring, projekt, szennyeződés, kaptárgyár, kaptárgyártás, kaptárgyártó, keretléc, rajláda, fekvőkaptár, tamási rendszerű rakodó kaptár, kaptárüzem, méhészbolt, mézfelvásárlás, mézfelvásárlási árak